15 lipca 2024

Domowe sposoby na opuchnięte oczy

oko

To normalne, że rano nasze oczy są obrzmiałe, zwłaszcza jeśli długo spaliśmy. Obrzęk ten ma tendencję do znikania w ciągu pierwszej godziny, kiedy nasze ciało jest w pełni rozbudzone. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy ten obrzęk nie ustępuje.

Może to powodować u nas dyskomfort, w zasadzie dlatego, że nie wiemy, dlaczego nasze oczy są w takim stanie. Na szczęście rzadko jest to poważne. .

Zimne okłady na opuchnięte oczy

Jednym z pierwszych rozwiązań na spuchnięte oczy są zimne okłady. Aby zastosować zimne okłady na opuchnięte oczy, zwróć uwagę na te instrukcje:

Jeśli używasz zimnych płynów, takich jak woda czy mleko, zmocz watę i dobrze wyciśnij.
Każdą namoczoną watę umieść na opuchniętych powiekach lub oczach.
Zwykle wystarczy od 10 do 15 minut stosowania.

W przypadku torbieli najlepiej stosować ciepłe okłady, które pomogą obkurczyć torbiel. Jeśli po kilku dniach guzek nie zniknie, najlepiej zgłosić się do lekarza, gdyż może urosnąć tak duży, że będzie przeszkadzał w widzeniu. Zgłoś się też do lekarza, jeśli zacznie boleć lub pojawią się objawy infekcji, takie jak wysoka gorączka.

Plastry ziemniaka i ogórka, aby złagodzić obrzmienie oczu

Plastry niektórych owoców lub warzyw, takich jak jabłka, ogórki i ziemniaki, mogą pomóc w usunięciu obrzęku i zaczerwienienia. Aby zastosować ziemniaka, jabłko lub ogórek na podpuchnięte oczy, wykonaj następujące kroki:

Pozostaw wybrany do zabiegu owoc lub warzywo w lodówce na kilka minut lub do godziny, dzięki czemu je schłodzisz.
Pokrój plastry o grubości nieco mniejszej niż pół centymetra.
Umieść je na oczach na około 20 minut. Możesz to robić kilka razy dziennie, aby złagodzić dyskomfort i zmniejszyć obrzęk w okolicy oka.

Działanie antyalergiczne i antybiotykowe

W przypadku, gdy mamy opuchnięte powieki z powodu alergii, najlepiej przyjmować leki antyalergiczne lub antyhistaminowe. Oczywiście powinny być one stosowane tylko pod kontrolą lekarza.

Domowe sposoby nie zastąpią antybiotyków w przypadku infekcji bakteryjnych. Z tego powodu należy zgłosić się do lekarza, jeśli oprócz zapalenia oka występuje ból, lub obecna jest ropa.

Przejrzyj też artykuły Z Powiatu, jeżeli chcesz jeszcze bardziej wzbogacić swoją wiedzę o zdrowiu.

Rumiankowe okłady na opuchnięte oczy

Rumianek jest jednym z najpopularniejszych domowych środków na opuchnięte oczy. Jeśli nie jesteś uczulony na rumianek, wykonaj poniższe kroki, aby złagodzić obrzmiałe oczy rumiankiem:

Stosuj rumianek w torebkach z herbatą.
Zagotuj filiżankę wody.
Gdy dojdzie do wrzenia, zdejmij wodę z ognia i dodaj dwie torebki rumianku.
Pozostawi do całkowitego ostygnięcia i jeśli to możliwe, wstaw rumianek do lodówki.
Przyłóż saszetki z rumiankiem do oczu lub namocz płatki kosmetyczne lub gazę i nałóż na oczy na około 15 minut.