23 czerwca 2024

Jak wybrać okulary biorąc pod uwagę kształt swojej twarzy?

Okulary to coraz modniejszy dodatek, jednak gdy przychodzi do ich zakupu możemy spędzić wiele godzin próbując znaleźć idealny model, ponieważ w zależności od kształtu twarzy istnieje specjalny rodzaj okularów, który podkreśla nasze cechy i sprawia, że wyglądamy znacznie lepiej, jeśli nie wiesz który model najlepiej Ci odpowiada, podpowiadamy, jak dobrać okulary do swojej twarzy.

1. W przypadku twarzy okrągłych, okulary z grubymi oprawkami w kształcie prostokąta lub kwadratu, które pokrywają szerokość kości policzkowych, pozwolą zamaskować ich krągłość i stworzyć subtelny efekt wydłużenia. Generalnie zaleca się duże soczewki w ciemnych kolorach, które raczej sprzyjają temu typowi twarzy.

2. Dla kwadratowych twarzy idealne są okrągłe lub owalne oprawki, jak również te z nieregularnymi rogami, takie jak Ray-Ban w stylu lat 80-tych, kwadratowe oprawki nie są zalecane, ponieważ tworzą mocniejszy efekt na twarzy.

3. Dla owalnych twarzy opcje są znacznie szersze, ponieważ prawie wszystkie rodzaje okularów pasują do tego typu twarzy, trzeba tylko wziąć pod uwagę proporcje, jeśli twoja twarz jest owalna, ale mała, to unikaj oprawek, które są zbyt duże, ogólnie rzecz biorąc, okulary o rozsądnej wielkości dla twojej twarzy będą wyglądać dobrze na tobie niezależnie od kształtu.

4. Dla twarzy w kształcie serca świetnie wyglądają owalne oprawki, lub te z elementem okrągłym, jak np. kwadratowe oprawki z okrągłymi konturami. Wskazane jest unikanie okularów z oprawkami, które są zbyt grube, ponieważ chodzi o to, aby zrekompensować kształt twarzy za pomocą konstrukcji okularów.

5. Dla trójkątnych twarzy bardzo pochlebne są oprawki zakrzywione do góry, prostokątne modele z okrągłymi zakończeniami i szerokimi szkłami, konkretnie świetnie wyglądają aviatorki. Sugestia jest taka, aby unikać kwadratowych ramek.

Porady

  • Wybierz się do optyka i przymierz kilka modeli opartych na tych zaleceniach, aby zobaczyć efekt na swojej twarzy.
  • Pamiętaj, że są to tylko sugestie, ale ostatecznie powinieneś wybrać okulary, z którymi czujesz się najbardziej komfortowo.

Więcej porad dotyczących zakupu okularów przeciwsłonecznych znajdziesz tutaj: https://www.magazynmody.pl/okulary-przeciwsloneczne-dla-kobiet-wszystko-co-warto-wiedziec-przed-zakupem